7 augustus 2025; gewasgroei ANLb

Gewasgroei 7 augustus 2025

Omdat er op dit moment een storing is op de gewasgroei pagina’s, ditmaal hier de fotos van de stand van onze gewassen. Fotos zijn 7 augustus genomen.

De afgelopen week is er nog eens 45 mm regen gevallen. De gewassen, vooral de uien, hebben daar goed van geprofiteerd.

Aardappelen

7 augustus 2025; gewasgroei aardappelen; ras is Innovator

De aardappelen hebben ondanks de droogte nog steeds een frisgroene kleur. Ondertussen zitten er al prachtige aardappelen onder.


Zaaiuien

7 augustus 2025; gewasgroei uien. Ras is Hybelle.

De uien zijn al flink aan het strijken. Er zitten al mooie uien onder. Met het warme weer wat er nu aankomt zal de oogst waarschijnlijk deze maand zijn.


Suikerbieten

7 augustus 2025; gewasgroei suikerbieten

De suikerbieten groeien hard. Er zitten flinke suikerbieten onder. De oogst zal eind september zijn. Op de foto een suikerbieten van bijna 1,5 kg.


Peterselie

De tweede oogst is net geweest. De peterselie is bemest en kan nu weer gaan groeien. Over ca. een maand zal de 3e oogst dan zijn.

 


Edamame sojabonen

7 augustus 2025; gewasgroei edamame sojabonen

De boontjes zijn nu bijna uitgebloeid. Aan de wortels zit een flinke hoveelheid stikstofknolletjes. Goed voor binding van stikstof voor de plant. Intussen zijn de eerste peultjes zichtbaar. De komende week wordt met het warme weer in aankomst echt bonen weer. Dat wil zeggen goed voor de groei.


Zomertarwe

7 augustus 2025; gewasgroei zomertarwe

De zomertarwe is klaar voor de oogst. De planning is maandag 11 augustus.


ANLb akkerranden en bloemblok.

7 augustus 2025; gewasgroei ANLb

De randen en het bloemblok staan nog steeds vol in bloei. Sommige zonnebloemen zijn bijna uitgebloeid.